Rytuały ślubne

Uważam, że nawet w mocno indywidualnym scenariuszu ślubu humanistycznego, potrzebny jest moment kulminacyjny, podkreślający scalenie dwojga, oddanych sobie ludzi, tak na zawsze. To daje przyjemne poczucie wejścia związku na wyższy i bardziej zaawansowany poziom. Wszyscy lubimy się rozwijać. Będąc w związkach również.

Znacie już symboliczne splatanie węzła, które umacnia związek małżeński, ale mam dla Was jeszcze inne pomysły. Tradycyjne ,,zaobrączkowanie” możemy zamienić, np. na hawajskie mieszanie piasków. O co w tym chodzi?

Sięgnijmy do korzeni wspomnianego rytuału… Hawaje słyną z kolorowych piasków. Spacerując po wyspie, można spotkać biały, czerwony, złoty, zielony, a nawet czarny piasek. I to on pełni rolę główną tego nietypowego obrzędu ślubnego, który polega na tym, że Para Młoda łączy dwukolorowe piaski w jednym naczyniu. Dwa kolory symbolizują składowe związku, czyli Pannę Młodą oraz Pana Młodego, a naczynie ich związek. Zmieszane piaski tworzą niepowtarzalny wzór w szkle, co symbolizuję połączenie zakochanych w jedność. Każde z nich, dokłada istotne ziarenko do relacji. Dzięki temu budują trwałą i stabilną #więź.

Jaki pomysł wykorzystamy podczas Waszego ślubu? Wiązanie supła, mieszanie piasków czy klasyczne zakładanie obrączek?

Na stronie wykorzystano zdjęcia następujących artystów: Sebastian Burakowski Photography, Anna Pajdzik Fotografia, Bajkowe Śluby, Gałązka Fotografia, Studio Fuego Fotografia i Film, Piękne Kadry, Yana Vydavska, Skotnicki Fotografia, Martyna Woźniak Fotografia