Przysięga tradycyjna, a humanistyczna- czym się różnią?

„Świadomy/a praw i obowiązków wynikających z zawarcia małżeństwa, uroczyście oświadczam, że wstępuję w związek małżeński i przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe…” A gdyby tak wyrazić to swoimi słowami, indywidualnie, po swojemu i tak prosto z serca? Podczas ślubu humanistycznego macie taką możliwość!

Przysięga małżeńska jest momentem kulminacyjnym podczas ceremonii zaślubin. To chwila, kiedy otwieracie się przed sobą i składacie sobie wzajemnie przyrzeczenie- obowiązujące na zawsze.

Ta, w wersji humanistycznej jest zdecydowanie bardziej osobista i intymna. Piszecie ją sami i macie absolutną dowolność co w niej zawrzeć. Nie raz mnie zaskakujecie, jak pięknie potraficie mówić o swojej miłości, a opowiadanie o uczuciach nie zawsze jest takie łatwe. Przysięga humanistyczna może mieć formę obietnicy, refleksji lub podziękowania. Osobiście polecam wpleść w tekst, np. jakąś wspólną historię lub anegdotę, która doda ślubowaniu wyjątkowego smaczku.

Na stronie wykorzystano zdjęcia następujących artystów: Sebastian Burakowski Photography, Anna Pajdzik Fotografia, Bajkowe Śluby, Gałązka Fotografia, Studio Fuego Fotografia i Film, Piękne Kadry, Yana Vydavska, Skotnicki Fotografia, Martyna Woźniak Fotografia