Scenariusz ślubu humanistycznego

Choć śluby humanistyczne rządzą się swoimi zasadami, to polecam jednak ustalić scenariusz ceremonii. Poczucie, że wszystko idzie zgodnie z planem, daje nam ulubiony przez każdego spokój.

W zależności od tego, jakie są Wasze oczekiwania i wyobrażenia, uroczystość trwa od 15 min do 60 min. Pół godziny jest optymalne- pozwala poruszyć ważne treści, a goście pozostaną w pełni skupieni.

Scenariusz powinien być spersonalizowany- z elementami tradycyjnymi lub zupełnie zaskakującymi. Plan ślubu humanistycznego przygotowujemy w oparciu o Waszą historię miłosną. W trakcie, możemy wspomnieć o tym jak się poznaliście, wpleciemy ulubione anegdotki, podkreślimy co Was połączyło, jakim uczuciem siebie darzycie oraz nawiążemy do momentu, kiedy poczuliście, że jesteście dla siebie stworzeni. Wyróżniłbym w scenariuszu czas na ślubowanie. To obietnica na całe życie, dlatego wymaga zaakcentowania i specjalnej oprawy. Ponad to, często urozmaicam uroczystość Waszymi ulubionymi cytatami, fragmentami poezji lub prozy i koniecznie muzyką- w końcu to mój konik!

Jeżeli macie życzenie, w plan możemy wkomponować takie fragmenty jak: przemowę gości, wymianę obrączek, podpisanie pamiątkowego aktu ślubu, zapalenie świecy jedności lub elementy innych kultur. Wasz wybór.

Na stronie wykorzystano zdjęcia następujących artystów: Sebastian Burakowski Photography, Anna Pajdzik Fotografia, Bajkowe Śluby, Gałązka Fotografia, Studio Fuego Fotografia i Film, Piękne Kadry, Yana Vydavska, Skotnicki Fotografia, Martyna Woźniak Fotografia