Muzyka na ślub humanistyczny

Ceremonia humanistyczna nie jest ograniczona żadnymi zasadami. Macie zatem pełną dowolność w wyborze oprawy muzycznej na tego typu uroczystość. Zazwyczaj utwór na tzw. ,,wejście” jest z grupy tych poważniejszych, natomiast muzyka końcowa jest zdecydowanie bardziej frywolna. Wszystko zależy od tego co Wam w duszy gra. Czasami przygotowuję dla Par Młodych dobrze znane Hallelujah, często Młodzi wybierają klasykę typu Jan Pachelbel – Canon in D Major, ale spotykam też słuchaczy Justin Timberlake’a czy Dance Monkey. Obojętnie co wybierzecie, opracuję dla Was indywidualną ścieżkę dźwiękową. Muzyka to jedna z moich najmocniejszych stron!

Jeżeli mam coś podpowiedzieć to niekoniecznie dobrym pomysłem jest płynąca muzyka w tle przez całą ceremonię. Zdarza się, że Pary Młode rezygnują z mikrofonu, bądź mówią bardzo cicho i mogą zostać niezrozumiani przez gości. Myślę, że przysięga humanistyczna jest na tyle piękna, wartościowa i oryginalna, że najlepiej będzie współgrała z ciszą lub subtelnymi dźwiękami natury.

Chciałbym też gorąco zachęcić do muzyki wykonanej na żywo. Dodaje wyjątkowego klimatu, potęguje wrażenia i emocje. Chętnie polecę Wam, np zaprzyjaźnionego saksofonistę.

Na stronie wykorzystano zdjęcia następujących artystów: Sebastian Burakowski Photography, Anna Pajdzik Fotografia, Bajkowe Śluby, Gałązka Fotografia, Studio Fuego Fotografia i Film, Piękne Kadry, Yana Vydavska, Skotnicki Fotografia, Martyna Woźniak Fotografia