Kiedy formalnie zawrzeć związek małżeński?

Ślub cywilny usprawnia i reguluje pewne kwestie formalne w związku, które mogą/nie muszą być istotne w przyszłości. Ślub humanistyczny jednak nie ma mocy prawnej. Często więc zastanawiacie się kiedy ewentualnie zająć się formalnościami. Macie kilka możliwości:

Możecie zawrzeć związek małżeński w urzędzie przed ceremonią symboliczną. Następnie, już jako pełnoprawni małżonkowie, złożycie sobie ślubowanie po raz drugi- uczuciowo, emocjonalnie i humanistycznie.

Jest szansa połączyć ślub cywilny z humanistycznym i to w plenerze. Przypominam, że w tej sytuacji niezbędna jest wcześniejsza zgoda urzędnika, na nietypowy scenariusz ślubu. Zarówno #Celebrant, jak i #Urzędnik będą mieli ,,swoje 5 minut”. Chociaż… mistrz ceremonii rozgada się pewnie na kilkanaście minut.

Nie mieliście czasu na formalności przed ślubem humanistycznym? Nic straconego. Do urzędowych spraw możecie wrócić po symbolicznej uroczystości i przyjęciu weselnym, na spokojnie, w dowolnym czasie.

Na stronie wykorzystano zdjęcia następujących artystów: Sebastian Burakowski Photography, Anna Pajdzik Fotografia, Bajkowe Śluby, Gałązka Fotografia, Studio Fuego Fotografia i Film, Piękne Kadry, Yana Vydavska, Skotnicki Fotografia, Martyna Woźniak Fotografia